number1
14 بهمن 1401 - 16:22

استاندار گلستان: کاهش تنش آبی در گرگان با رشد ۳۷ برابری اعتبارات

استاندار گلستان گفت: با نگاه مثبت دولت سیزدهم اعتبارات کاهش تنش آبی گرگان ۳۷ برابر شد و اگر این اعتبارات هزینه نمی‌شد و اقدامات شکل نمی‌گرفت شرایط آب شرب در گرگان دچار بحران شدید می‌شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی محمد زنگانه در مراسم افتتاح متمرکز و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان گرگان اظهار داشت: حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی مردم محور است و در اساس مردم هستند که مجلس شورای اسلامی، اعضای مجلس خبرگان و رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند و به واسطه رای مردم رهبر انتخاب می‌شود.

استاندار گلستان با اشاره به پایین بودن سرانه درآمدی مردم استان، خاطرنشان کرد: چشم انداز ما این است در افق 1404 وضعیت درآمدی استان را به میانگین استان برسانیم. در یک پروژه که به نتیجه رساندن پروژه پتروشیمی گلستان است 40 هزار میلیارد تومان به درآمد استان اضافه می‌کند.

وی اظهار کرد: تلاش ما بر این است بتوانیم با اقدامات شبانه‌روزی به چشم انداز 1404 برسیم. نیروگاه موجود تولید برق در علی‌آبادکتول باید به دو برابر ظرفیت تولید برسد.

زنگانه افزود: شهرک هزار هکتاری در قبل از این دولت فقط بر روی کاغذ بود و هیچ زیرساختی برای آن پیش‌بینی نشده بود

وی در بخش دیگری با اشاره به حجم پروژه‌های گازرسانی در استان بیان کرد: در دهه فجر سال آینده جشن بهره‌مندی 100 درصد روستاها و شهرهای استان از نعمت گاز را برگزار خواهیم مرد و در حال حاضر 100 درصد شهرهای استان و بیش از 90 درصد روستاها استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

استاندار گلستان با بیان اینکه 6 هزار و 597 طرح اقتصادی و پروژه عمرانی در دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود بیان کرد: اولویت دولت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.

زنگانه گفت: اشتغال واقعی استان گلستان از 25 هزار نفر رد شده گرچه 35 هزار شغل در سامانه ثبت شده است. استان گلستان در ارزیابی اشتغال واقعی جزء استان‌های برتر راستی‌آزمایی این بخش است.

استاندار گلستان تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور، وی تاکید داشتند که واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد استان فعال شود. در استان گلستان 72 واحد نیمه فعال و راکد فعال شده که 23 واحد برای شهرستان گرگان است.

وی اظهار کرد: در استان گلستان یک هزار و 800 میلیارد تومان برای پروژه‌های آب و فاضلاب هزینه کردیم که اقدامی بی‌سابقه بوده است. اعتبارات آب و فاضلاب 11 برابر و آب منطقه‌ای سه برابر شده است.

زنگانه افزود: برداشت‌های بی‌رویه از سفره‌های زیر‌زمینی باعث شده دبی 700 چاه آب شرب استان گلستان به نصف کاهش پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: اعتبارات تنش آبی و رفع مشکلات آبی در گرگان را 37 برابر شده اما باز هم تصور می‌کنیم در نقطه صفر قرار داریم و تصور کنید اگر این اقدامات را دولت انجام نمی‌داد در چه شرایطی قرار می‌گرفتیم.

استاندار گلستان افزود: ما در موضوع تامین آب شرب از تک منبعی خارج شویم و باید به پروژه سد سرعت دهیم و سد نرماب و سد شست‌کلاته و پروژه شیرین سازی با سرعت بیشتر پیگیری شود.

انتهای پیام/581/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017069