number1
11 بهمن 1401 - 23:36

استاندار آذربایجان‌غربی: مشکلات زلزله‌زدگان سریعا مرتفع می‌شود/ از مردم به خاطر کاستی ها عذرخواهی می کنیم

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه رئیس جمهور پیگیر مشکلات مردم زلزله شهرستان خوی هستند، اظهار داشت:آقای رئیس جمهور تماس داشتند و دستوراتی جهت تسریع در خدمت رسانی به مردم صادر نمودند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت:آقای رئیس جمهور تماس داشتند و دستوراتی جهت تسریع در خدمت رسانی به مردم صادر نمودند.

وی ادامه داد:حضور معاون اول رئیس جمهور و بازدیدهای ایشان از مناطق زلزله زده در راستای دستورات رئیس جمهور صورت گرفته و با حضور ایشان و برنامه ریزی های انجام شده، روند خدمت رسانی به مردم زلزله زده افزایش می یابد.

تاکنون ۴۰ اردوگاه ایجاد شده است

محمدصادق معتمدیان تصریح کرد: فرایند خدمت رسانی در سطح شهرستان خوی سرعت می یابد؛ تاکنون ۴۰ اردوگاه و کمپ اسکان اضطراری با ظرفیت ۷۹ هزار نفر جمعیت در مناطق مختلف شهرستان خوی بر پا شده که این تعداد به ۶۰ اردوگاه افزایش خواهد یافت.

وی افزود: بیش از ۱۹ هزار دستگاه چادر تاکنون در بین زلزله زدگان توزیع شده است.

استاندار آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مردم‌ به شایعات توجه نکنند و وقوع زلزله قابل پیش بینی نیست.
 استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: ارزیابی ها از میزان خسارت های وارده ناشی از زلزله به پایان رسیده است. 
معتمدیان تصریح کرد: یکشنبه برای تشریح آخرین وضعیت خسارت های ناشی از زلزله و جهت جذب کمک های دولت در جلسه هیات دولت حضور خواهیم یافت.

این مقام مسئول بیان کرد: طرح مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در راستای پیشگیری از آسیب های وارده ناشی از زلزله در شهرستان خوی اجرا می شود.

عذرخواهی استاندار به خاطر نارسایی ها در امداد رسانی

استاندار آذربایجان غربی گفت: به خاطر نارسایی ها در امدادرسانی و به دلیل حجم زیاد آسیب ها و پراکندگی مناطق زلزله زده، از مردم عذر خواهی می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی در خدمت رسانی به مردم قدردانی می کنیم.
استاندار آذربایجان‌غربی ضعف های موجود در استان حل و مشکلات مردم شناسایی شده است؛یکی از محموله های بزرگ هلال احمر به وزن ۲۴۰ تن اقلام مورد نیاز مردم وارد شهرستان خوی می شود.

انتهای پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011464